Kullanım Sözleşmesi

 • NATO SOFTWARE ile çalışan tüm müşterilerimiz bu kullanım sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır. Bu kullanım sözleşmesi kapsamında, sözleşme şartlarına uymayan müşterilerin hesaplarını kapatmaya ya da askıya almaya NATO SOFTWARE'un hakkı ve yetkisi vardır.

 • Sipariş formunda girilen bilgiler tamamen gizlidir ve NATO SOFTWARE tarafından 3. şahıslara herhangi bir maksatla kesinlikle verilmez/paylaşılmaz. Müşterimiz, sipariş formunda belirttiği bilgilerin doğruluğundan emin olmalı ve yanlış girilen bilgilerin doğurduğu sonuçlardan NATO SOFTWARE'u sorumlu tutmamalıdır. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında müşterilerimizin tüm kişisel verileri NATO SOFTWARE güvencesi altındadır. Bu veriler kanunun izin verdiği hukuksal işlemler dışında hiç bir şekilde paylaşılmaz ve yayınlanmaz. Firmamız bu verileri derleyip kendi reklamları amacıyla bile kullanmayı uygun görmez ve sistemsel duyurular ve ödeme bildirimleri dışında müşterilerini gereksiz yere rahatsız etmez.

 • Ödemesi onaylanan müşterilerimizin hesaplarının zamanında açılması NATO SOFTWARE sorumluluğundadır. Aksi belirtilmediği sürece bu süreç en fazla 24 saattir. EFT ve posta çeki ile yapılan ödemeler geç ulaştığından, yapılan ödemenin onayı zaman almaktadır. Müşterilerimizin bu zaman farkından kaynaklanan gecikmeleri göz önünde bulundurmaları umulmaktadır.

 • NATO SOFTWARE, kullanım sözleşmesi dışına çıkmadan hizmet alan müşterilerimizin, hizmetten memnun kalmadıkları takdirde ödemelerini hesap başlangıç tarihini takip eden 15 gün içinde iade eder. Buna kiralık sunucu, özel hosting ve alan adı hizmeti dahil değildir.

 • Ödemesi 5 iş günü içinde yapılmayan siparişler sistemimizden otomatik olarak silinir.

 • Hesabı açılan müşterilerimizin ödeme zamanları otomatik olarak NATO SOFTWARE tarafından mail yoluyla, müşterilerimizin ödeme periyoduna bağlı olarak gönderilir. Bu zamanı takip eden 10 gün içinde ödemesi yapılmayan hesapların yayını durdurulur, 20 gün yapılmayan hesapların ise hesapları sistemimizden silinir.

 • Kullanım şartlarımıza uymayan müşterilerimizin geri ödemeleri, şartların ne derece yerine getirilmediğine bağlı olarak NATO SOFTWARE tarafından belirlenir ve müşteriye ödenir. Sunucu kaynaklarını yasadışı, zarar verici nitelikte kullanan müşterilerimizin geri ödemesi (yıllık dahil) yapılmaz.

 • NATO SOFTWARE, tüm hesapların haftalık yedeğini alır. Buna rağmen müşterilerimizin yedeklerini oluşturmaları kesinlikle önerilir.

 • Hack, warez, crack, IRC, pornografik, erotik veya herhangi bir yasadışı içeriğe ve eyleme sahip içerik barındıran hosting hesapları uyarılmaksızın kapatılır ve bizimle olan çalışmaları sona erdirilir.

 • Lisansız forum ve site materyallerinin kullanımı yasaktır. Özellikle lisansız vBulletin forum kurulumu ve WHMCS kurulumu durumunda söz konusu hesap uyarılmaksızın kapatılabilir. Lisansız vbulletin ve WHMCS kullandığı tespit edilen siteler uyarılmaksızın kapatılır, hesabı askıya alınır ve yedekler hiçbir şekilde verilmez.

 • NATO SOFTWARE %99 güncel olma (uptime) garantisini siz müşterilerimize amaçlamaktadır. Bunu garanti edemese de %95'in altındaki erişilebilirlik zamanları ücretsiz olarak hizmet paketinize eklenir.

 • Sunucu üzerinde içeriği ve kullanımı bilinmeyen dosyalar çalıştırmak, sunucuya zarar verebilecek kodlar içermek veya eylemlerde bulunmak, sunucu kaynaklarını (işlemci, RAM) sunulan sınırların üstünde kullanarak (toplist, lisansız forum sistemleri, geniş kapsamlı chat sistemleri) sunucu verimini ve performansını olumsuz yönde etkilemek, spam ve benzeri eylemleri sunucu kaynaklarıyla yapmak kesinlikle yasaktır ve bunu yapan siteler uyarılmaksızın kapatılır.

 • NATO SOFTWARE en geç 2 saat içinde destek olma garantisi verir.

 • NATO SOFTWARE dolar ve euro para birimlerindeki aşırı dalgalanmaları aylık ve yıllık fiyatlarına yansıtma hakkını saklı tutar.